زرده تخم مرغ ۳ عد
پودر قند ۹۰ گرم
کره یا روغن جامد ۳۰۰ گرم
آرد سفید تقریبا ۶۰۰ گرم
 عسل ۱۶۰ گرم 
شیر ۷۰ میلی ( تقریبا یک سوم لیوان)
وانیل ۱/۲ ق چ
مارمالاد یا مربا ، پودر پسته ،نارگیل ،کنجد ...
.
مواد به دمای محیط برسه . آرد و پودر قند الک بشه.
روغن رو با پودر قند با همزن ۳ دقیقه خوب زدم . بعد زرده تخم مرغ و عسل و وانیل رو اضافه کردم و کمی زدم و بعد شیر رو اضافه کردم و کمی هم زدم . حالا آرد الک شده رو کم کم اضافه کردم و دیگه همزن رو کنار گذاشتم و بعد از دستم کمک گرفتم و با نوک انگشتم استفاده کردم . خیلی کم خمیر رو با نوک انگشت ورز دادم . زیاد آرد نریزین ، ریختن آرد زیادی لطافت شیرینی رو می گیره .
خمیر رو توی کیسه فریزر در یخچال یک ساعت استراحت دادم . بعد از ده دقیقه که در محیط موندبین دو کیسه فریزر با وردنه پهن کردم به قطر حدودا ۳ میلی .
بعد از هر قالبی که بخواین می تونین استفاده کنین در این شیرینی چون بین دو تاشون مارمالاد و یا مربا قرار می گیره یکی از اون ها رو وسطش رو حتما سوراخ می کنیم .
خمیر های قالب زده رو توی سینی فر چیدم .
فر از یک ربع قبل روشن کردم و سینی رو در دمای ۱۶۰ تا ۱۷۰ درجه به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه طبقه وسط قرار دادم .
بعد از خنک شدن اونی که سوراخ داره رو کمی عسل رقیق شده ( یک قاشق عسل رو با یکی دو قاشق آب ولرم مخلوط کردم) زدم و توی پودر پسته (کنجد ،پودر نارگیل) غلتوندم و بینشون مارمالاد ( یا مربا) استفاده کردم .
مارمالاد هم دل به خواهی هست من مارمالاد سیب استفاده کردم .
یک ساعتی بمونه و بعد منسجم میشه.
نکات : بسته به اندازه و شکل تعداد فرق می کنه .
ماندگاری این شیرینی هم اگر مارمالاد زدین توی یخچال بزارید . اگر نه که خود شیرینی رو حتی تا یکی دو هفته می تونین توی یخچال بزارید و دو سه روز مونده به سرو مارمالاد بزنید.

آشپزی های سمیرا امینی راد


کسب و کار خودت رو در سایت زن مستقل ثبت کن که تبلیغ خوب داشته باشی